מחנהמילה* הראשון

טל גלילי מנסה להרים את Wordcamp בישראל, בעקבות קריאתו של צפריר שבאה בעקבות קריאתו של מאט מולנווג, מי שהביא לנו את וורדפרס במקור.

בארה”ב, המפגש מתקיים במשך יומיים, כאשר ביום אחד הפעילות מתרכזת במשתמשי וורדפרס (לאו דווקא באנשים טכניים), ובאיך להפוך לבלוגר טוב יותר (המסקנה שלי, אגב, היא שפשוט צריך לכתוב, מה שלא יוצא לי מספיק לאחרונה), והיום השני הוא מקצועי יותר, ומתמקד בפיתוחים עתידיים ובעתיד של וורדפרס.

כנופיית וורדפרס הישראלית כוללת לא מעט מפתחים, ומתרגמים טכניים של המערכת עצמה, של ערכות עיצוב, ושל פלאגאינים – אנשים מוכשרים, שתורמים לתרבות הבלוגינג בעברית, ואציין גם כי חלקם חברים טובים שלי.

יש חשיבות לכנס מקצועי כזה. מטרה אחת חשובה בעיני היא לקדם הרבה דברים שלא עובדים עליהם כי הם הולכים לאיבוד בדיונים במיילים ובשרשורים שאנשים נוטשים באמצע, או לחלופין ממשיכים עד אין קץ (מחלה מקצועית גם של חברות וארגונים מסודרים יותר. כשנפגשים פנים מול פנים – זה גורם לדברים לזוז מהר יותר), או דברים שנעשית עליהם עבודה כפולה.

כבר הודעתי לטל שאתרום עוגיות שוקולד-צ’יפס מריר, ואראה מה אני יכול לתרום בצד של הפקה. מי שרוצה לקחת חלק בארגון מוזמן לפנות לטל דרך הבלוג, או רשימת התפוצה, וכמובן לפרסם בבלוג (בינתיים ראיתי פרסומים אצל עמרי, בוריס, רן ואצל שרית).

*שם זמני, מוזמנים להציע שמות משלכם בקבוצת הדיון או בתגובות אצל טל. אני חושב שבהחלט ראוי שנבחר לזה שם עברי.

9 thoughts on “מחנהמילה* הראשון

  1. בשביל שם עברי למפגש וורדפרס, צריך שם עברי לוורדפרס – שזו דווקא יכולה להיות אחלה פעילות בכנס.

  2. אפשר לפתח את הרעיון של השם, ולהכריז על המחנהמילה הראשון בתור מספר 0, ולראשון כבר נבחר שם קבוע.

  3. Pingback: האינטרנט השני שלי » ארכיון הבלוג » אם תרצו אין זו אגדה

  4. Pingback: אנקדוטות » וורדקאמפ ישראל

  5. Pingback: אריק מתבטא » Blog Archive » וורדקמפ ישראל

  6. Pingback: המרתף » פוסט מורטם - פאנל בוורדקאמפ

  7. Pingback: מהכוח אל הפועל · סטארטר

Leave a Reply

Your email address will not be published.